شناخت بيماري همورئيد
نوشته شده توسط : jody


هموروئيد يكي از بيماري هاي شايع انسان است و 50% مردم بالاي 50 سال به اين بيماري مبتلا هستند.

كه اين اعداد بستگي به جامعه عادات غذايي و نوع فعاليت و سنن و عقايد متغير است و در بعضي جوامع مثل ايران بيماران از رفتن نزد پزشك امتناع مي ورزند.


بيماران از عمل جراحي كلاسيك درمان هموروئيد وحشت دارند و از اينكه اقدامات جراحي در آن قسمت بدنشان صورت گيرد بسيار هراسناكند و همچنين از دوران نقاهت بيماري نگرانند در نتيجه ترجيح مي دهند براي درمان بواسير اقدام غير تهاجمي انجام شود.


در اين روش محدوديتي در تعداد بكار بردن حلقه ها وجود ندارد ولي ترجيح داده شده كه از 6 عدد بيشتر نباشد. از عوارض تقريبا شايع اين روش درد است كه در بواسير داخلي بالاي خط دندانه اي تقريبا وجود ندارد و در ياكه هاي بيروني و بخصوص ياكه هايي كه مدت طولاني در بيرون رينگ بوده اند و سطح پوششي آنها درماتايز پوستي شده شايع تر است.

اين درد معمولا با مصرف مسكن مهار مي گردد. از عوارض شايع ديگر خونريزي مختصر بدون نياز به درمان در حدود روز سوم تا دوازدهم است (كه به بيماران اين اگاهي معمولا داده مي شود)
از عوارض ديگر عفونت است كه در بيماران تحت عمل قرار گرفته من ديده نشد. شايد به اين علت بوده كه به تمام انها آنتي بيوتيك پروفيلاكتيك داده شده است.


با بررسي اقدامات تقريبا مشابه توسط گروههاي همكار ديگر در مراكز درماني خارج از ايران نتايج عوارض گوناگون بوده در نقاطي عارضه درد بسيار بيشتر گزارش شده و در گروهي مثل Bartizal در سالهاي 90 عارضه درد در حدود 5% بوده است.

درمان هموروئيد يا بواسير با ليزر
اين نكته قابل ذكر است كه گروه بيماراني انتخابي من با روش مكمل سه گانه عوارض و نتايج كار رضايت بخش تر است زيرا از حلقه لاستيكي و تزريق فنل همراه با بكار بردن Freezing توسط نيتروژن استفاده شده است.

منبع: شناخت بيماري همورئيد
:: بازدید از این مطلب : 242
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 29 فروردين 1397 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: