نوشته شده توسط : jody

به نقل از شمانیوز

 

خاموش شدن ناگهانی ظرفشویی

 

یکی از مسائلی که در رابطه با کار کردن ماشین ظرفشویی ممکن است برای شما اتفاق بیفتد، خاموش شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی در حین سیکل شست و شو است.

یکی از مسائلی که در رابطه با کار کردن ماشین ظرفشویی ممکن است برای شما اتفاق بیفتد، خاموش شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی در حین سیکل شست و شو  است. این اتفاق ممکن است برای شما دردسر ساز شود و یا برنامه ریزی شما برای شستن ظرف ها را برهم بزند. اما با خواندن این مطلب نیازی نیست نگران باشید، زیرا با راهنمایی متخصصین مشکل شما در اسرغ وقت و با کمترین هزینه برطرف خواهد شد. پس همراه ما باشید.

برای حل این مشکل ابتدا لازم است به بررسی دلایلی که باعث خاموش شدن ماشین ظرفشویی می شود بپردازیم:

 

علت‌ های خاموش شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی 

در صورتی که این مطلب را خواندید اما همچنان ماشین ظرفشویی شما حین کار خاموش می شود و یا خودتان نتوانستید به تعمیر ظرفشویی وایت هاوس بپردازید، حتما با تعمیرکار متخصص برند مربوطه ظرفشویی خود برای عیب یابی ماشین ظرفشویی و تعمیرات آن تماس بگیرید. ما در خدمات پس از فروش جنرال الکتریک برای کمک به حل مشکل شما آماده خدمات رسانی هستیم.

 

علت خاموش شدن لباسشویی

نقص در پنل ماشین ظرفشویی

دسترسی ما برای استفاده از ماشین ظرفشویی پنلی است که روی ماشین ظرفشویی می‌بینیم و با استفاده از دکمه‌های آن ماشین ظرفشویی را روشن، خاموش یا برنامه ریزی می کنیم. گاهی ممکن است این دکمه‌ها دچار مشکل شوند، پس یکی از علت‌های خاموش شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی می‌تواند همین امر، یعنی نقص در پنل ماشین ظرفشویی باشد.

نقص در قسمت فن ماشین ظرفشویی

کنترل دمای داخل ماشین ظرفشویی به عهده‌ی فن است، این دستگاه از گرم شدن بیش از اندازه داخل ماشین ظرفشویی جلوگیری می‌کند و زمانی که مرحله شستشو به پایان می‌رسد و درب ماشین باز می‌شود هوا را به بیرون منتقل می‌کند. حال اگر فن دچار نقص شود این عمل به درستی انجام نمی‌شود و به احتمال قوی یکی از علت‌های خاموش شدن ماشین ظرفشویی همین مورد است. معمولا فن در اکثر ماشین‌های ظرفشویی در قسمت پایینی دستگاه قرار دارد، اما توصیه می‌شود برای بررسی سلامت فن حتما از تکنسین های ماهر در نمایندگی مجاز تعمیرات ظرفشویی وایت هاوس بهره ببرید.

نقص در لباسشویی

نقص در قفل درب

حتما می‌دانید تا زمانی که درب ماشین ظرفشویی باز است دستگاه روشن نمی‌شود و برای شروع به کار می‌بایست درب کاملا بسته شود. حال اگر زبانه،  کار خود را به درستی انجام ندهد و در قفل درب نقص به وجود آید، درب کامل بسته نشده و ماشین ظرفشویی خاموش می‌شود.

نقص در جریان برق

اگر در حین کار، ماشین ظرفشویی مابه، یا وایت هاوس شما ناگهان خاموش شد به صفحه‌ی نمایش گر دقت کنید، اگر صفحه‌ی نمایشگر ماشین ظرفشویی نیز خاموش شد و برق نداشت، اولین کار این است که جریان برق را مورد بررسی قرار دهید؛ احتمال اینکه برق به دستگاه نرسد فراوان خواهد بود، پس ورودی‌هایی که جریان برق را به ماشین ظرفشویی می‌رسانند را کنترل کرده و از جریان برق اطمینان حاصل کنید.

نقص در پمپ ماشین ظرفشویی

برای اینکه ماشین ظرفشویی عمل شستشوی ظروف را به خوبی انجام دهد به آب نیاز دارد، عواملی باعث می‌شود تا مقدار آب مورد نظر به ماشین ظرفشویی نرسد، یکی از این عوامل نقص در پمپ آب است. پمپ اگر نتواند به مقدار و یا با فشار لازم آب را به ماشین ظرفشویی برساند، دستگاه از کار می ایستد و خاموش می‌شود؛  قابل ذکر است که این اتفاق با تولید صدا نیز همراه خواهد بود. حتی اگر پمپ سالم باشد و در حین شستشوی ظروف توسط ماشین ظرفشویی، آب منزل قطع شود و یا اصلا لوله کشی آب منزل به مشکل بخورد و سبب شود آب به ماشین ظرفشویی نرسد، ماشین ظرفشویی در حین کار خاموش می‌شود.

نقص المنت حرارتی در ماشین ظرفشویی

المنت حرارتی در ماشین ظرفشویی نقش خشک کردن ظروف را بر عهده دارد و اگر المنت صدمه ببیند، دچار شکستگی و یا به هر طریقی دچار نقص شود، ماشین ظرفشویی با مشکل رو به رو می‌شود. برای اینکه آزمایش کنیم و از سالم بودن المنت ماشین ظرفشویی اطمینان حاصل کنیم، می‌توانیم دمای آب موجود در ماشین ظرفشویی را مورد بررسی قرار دهیم، اگر آب دارای حرارت بود تقریبا مشخص می‌شود که المنت سالم است.

در برخی مواقع المنت دچار شکستگی و نقص نیست بلکه این فیوزها و سیم‌کشی‌ها هستند که عملکرد المنت را تحت تاثیر قرار می‌دهند، در این حالت هم المنت باید تعویض گردد و امکان تعمیر آن‌ها وجود ندارد. پس نقص در المنت نیز می‌تواند یکی از علت‌های خاموش شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی باشد.

فیوز حرارتی ماشین لباسشویی

نقص در فیوز حرارتی ماشین ظرفشویی

فیوز حرارتی نقش مهمی در ماشین ظرفشویی دارد، وظیفه‌ی فیوز حرارتی مراقبت از موتور و برد ماشین ظرفشویی است. زمانی که حرارت در دستگاه از حد استاندارد خود بگذرد، رسیدن جریان به برد و موتور را قطع می‌کند و سبب خاموش شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی می‌شود.

باید به این نکته توجه کرد که تعویض کردن فیوز حرارتی باعث نمی‌شود تا این مشکل حل شود و دیگر ماشین ظرفشویی خاموش نشود، بلکه باید عاملی که باعث شده فیوز حرارتی دچار نقص شوند را شناسایی کنید و نسبت به تعمیر آن قدم بر دارید؛ در غیر این صورت باز هم شاهد خرابی فیوز حرارتی خواهید بود.

نقص موتور در ماشین ظرفشویی

تمام مطالبی که ذکر شد رابطه مستقیم و غیر مستقیمی با موتور دارند، اگر هر کدام از این اتفاقات در مرور زمان رخ دهد، باعث ضعیف شدن قدرت موتور می‌شود، برای مثال اگر آب کافی به ماشین نرسد، جریان برق دچار نوسان، فن ماشین ظرفشویی دچار نقص و محیط داخلی بیش از حد داغ شود و عوامل دیگری که در رابطه با آن صحبت کردیم، این موارد باعث نقص موتور می‌شوند و یکی دیگر از علت‌های خاموش شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی به حساب می‌آیند.

نقص در برد ماشین ظرفشویی

به زبان ساده اگر بگوییم، برد را می‌توان قلب ماشین ظرفشویی تلقی کرد، تمام عملیات‌های دستگاه، از ابتدا تا انتها با دستور برد صورت می‌گیرند و هر عملکردی که در ماشین ظرفشویی رخ می‌دهد تحت کنترل برد است. صحبت درباره‌ی این قطعه را در انتها جای دادیم زیرا تقریبا می توان گفت در علت های خاموش شدن ماشین ظرفشویی، برد را آخر از همه بررسی کنید، زیرا احتمال خرابی و نقص در این قطعه کمتر از عوامل دیگر است.

لازم به ذکر است که بررسی نقص این قطعه کاری تخصصی تلقی شده و توصیه می‌شود سرخود به تعمیر برد ظرفشویی وایت هاوس نپردازید، مگر آنکه علم و پول کافی داشته باشید، زیرا تعویض این قطعه از ماشین ظرفشویی دارای هزینه ای چشمگیر است. نه تنها برد، بلکه بسیاری از موارد و قطعاتی که در این مقاله در موردشان صحبت شد، بحث تعمیر و تعویض آن‌ها تخصصی است، پس مشاوره و کمک گرفتن از تعمیرکاران، نمایندگی‌ها و افرادی که در این حیطه فعالیت دارند و ماهر محسوب می‌شوند، اصولی‌ترین کار است.:: بازدید از این مطلب : 110
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 29 فروردين 1400 | نظرات ()